Działamy od 1985 roku

kiedyś, teraz, w przyszłości...

Kluczowe momenty w JUMI

timeline-1
timeline1

Początki JUMI sięgają roku 1985 r. kiedy została założona jako firma prywatna rodziny Michalskich. Przez cały czas firma rozwijała się poprzez wzrost organiczny, jednocześnie starając się sprostać zmianom zachodzącym na rynku. Działalność produkcyjną rozpoczęliśmy od wytwarzania łańcuchów choinkowych z folii metalizowanej. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w prywatnym domu przy ul. Bardowskiego. Wraz z rozwojem rynku nasz asortyment powiększył się o nowe wzory. Produkowaliśmy bombki, jeżyki, gwiazdki, rozkładane girlandy. ​

początki

W roku 1987 przenieśliśmy siedzibę firmy do budynków na ul. Świętokrzyskiej 13. Początkowo produkcja odbywała się w pomieszczeniach gospodarczych, ale niedługo potem powstało biuro i adaptowaliśmy kolejne pomieszczenia tworząc magazyn i poszerzając miejsce na produkcję. 

W latach 1993-1994 podjęliśmy współpracę z amerykańską siecią K-Mart, dla której eksportowaliśmy nasze ozdoby. W tym czasie produkcja ozdób wykonywana była w znacznym stopniu ręcznie i dlatego współpracowaliśmy z dużą liczbą chałupników, którzy składali ozdoby. Na następne kilka lat przypada dość szybka rozbudowa firmy. Powstają nowe pomieszczenia i budynek biurowy, w którym mieściła się księgowości i dział handlowy. 

W roku 1995 rozpoczęliśmy importowanie towarów z USA. Na początku firma zajmowała się sprzedażą wykładzin. Dzięki kontaktom z firmami amerykańskimi, wprowadziliśmy na rynek polski farbki do malowania na tkaninach i rozpoczęliśmy sprzedaż ubrań damskich ręcznie malowanych, które projektowała współpracująca z firmą artystka plastyk. 

W roku 1995 rozpoczęliśmy import dekoracji z Chin sprowadzając bardzo szeroką gamę rozkładanych ozdób z folii metalizowanej. Rok 1998 zaowocował dużym krokiem naprzód w rozwoju firmy , ponieważ została zaprojektowana maszyna do produkcji grubych łańcuchów choinkowych. Pomysłodawcą i wykonawcą prototypu był obecny wiceprezes firmy p. Marek Bigoszewski.

 

Staramy się łączyć tradycję z nowoczesnością tak, aby w Boże Narodzenie czy na Wielkanoc, uśmiech zagościł na twarzach tych, którzy naszymi ozdobami udekorują swoje domy.

rozwój

W tym okresie rozpoczęliśmy również współpracę z siecią sklepów E. Leclerc oraz podjęliśmy rozmowy z innymi dużymi klientami.

Ze względu na znaczny wzrost obrotów i rozszerzenie działalności firmy Z.H.iP.R JUMI, w roku 2001 powstała spółka kapitałowa JUMI Sp. z o.o. Firma Z.H.iP.R JUMI pozostała przy produkcji ozdób choinkowych z folii metalizowanych, natomiast JUMI Spółka z o.o. rozpoczęła rozwijać import z Chin i zajęła się zdobywaniem klientów sieciowych.

Wraz z rozwojem firmy musieliśmy poszerzać przestrzeń magazynową i zakupiliśmy działkę pod budowę nowych hal magazynowych. Rozpoczynaliśmy od 1000 m² w budynku starej cegielni, w chwili obecnej posiadamy 4000 m² powierzchni magazynu niskiego oraz 4500 m² magazynu wysokiego składowania. Współpracujemy z większością sieci w Polsce, hurtownikami oraz obsługujemy klientów indywidualnych.
Największą wagę przywiązujemy do wysokiej jakości naszych ozdób i ciekawego wzornictwa. W poszukiwaniu inspiracji i pomysłów na nowe produkty, odwiedzamy wiele targów branżowych, ale przede wszystkim obserwujemy uważnie zmieniające się upodobania ludzi żyjących wokół nas. W roku 2006 założylśmy biuro w Chinach, które pomaga nam w dotarciu do rzetelnych producentów i kontroluje jakość produktów.

 

+
produktów na wzorcowni
+
m2 powierzchni składowania
lat doświadczenia